Skąd: Bydlin/ Wolbrom
spacer
Post Temat postu:
Spartak 1:2 ( 0:1 ) Legion

Mecz w sielankowej , sparingowej atmosferze. Bardzo szybko przyjezdni mogli objąć prowadzenie , lecz K.Barczyk tylko ostemplował słupek Spartaka. W odpowiedzi gospodarze z rzutu rożnego ostemplowali bramkę Legionu i o mały włos nasz zawodnik nie wpakował sobie " swojaka ". W 20 minucie daleki rzut z autu w stylu Johna Arne Riise autorstwa P.Kiwiora😁 w pole karne Charsznicy piłka spada prosto na głowę P. Rotuskiego , który pakuję piłkę do bramki. Druga część spotkania to słabsza postawa mistrza A klasy , który oddał pole gospodarzom i mecz się wyrównał. Dużo ożywienia dało wprowadzenie napastnika R.Mastalerza od początku drugiej połowy. Wspomniany napastnik mógł zdobyć piękną bramkę , lecz jego strzał z okolic 11 m tylko zatrzymał się na poprzeczce bramki Charsznicy. W 68 minucie po rzucie rożnym i celnej główce F.Kruszca Spartak doprowadza do remisu , które nie trwało jednak długo bo kilka minut później asystę zalicza P.Jędyk ,a najprzytomniej w polu karnym akcję finalizuje wspomniany wyżej R.Mastalerz. W 90 minucie dochodzi do brutalnego wślizgu na nogi naszego pomocnika , kuriozalna decyzja sędziego o tylko żółtej kartce dla obrońcy Spartaka. Nie można dziwić się reakcji zawodnikom oraz trenerowi Legionu , bo mogło dojść do fatalnej kontuzji na koniec sezonu.

Zawodnikowi Charsznicy, który doznał kontuzji na początku drugiej połowy( urazu łokcia ) życzę szybkiego powrotu do zdrowia , natomiast zawodnikowi z nr 4 " chłodnej głowy ".

Bramki dla Legionu :
Patryk Rotuski
Robert Mastalerz

Ostatnio zmieniony przez Soja dnia Pon 12:16, 20 Cze 2022, w całości zmieniany 3 razy

Najnowszy napisał:

Widać ze kibice Trzech Koron się zmobilizowali na ten mecz bo przyjechali chyba w ponad 30 chłopa , pierwszy raz widziałem aby kibice i krzykacze Uni byli tak cicho. Ten słynny cwaniaczek był sprowadzony do pionu, zapuszczał się w strone gości i chyba wyłapał jednego cepa od gościa z Żarnowca,tak to wyglądało bo przez dym z rac nie było dokładnie tego widać..

Nie mam nic do chłopaków z Jaro, ale jeśli jedzie się tam w kilka osób to zazwyczaj jest spokój Wink
Nie żeby Przeginia była nie wiadomo kim , ale jednak pewne rzeczy mają swój początek i koniec...

Żubert napisał:

Ja nic nie mam, musisz pytać kogos z Żarnowca,pewnie ktoś coś ma.

miechus

Dołączył: 15 Maj 2022
Posty: 54

spacer
środkowy pomocnik napisał:

Chciałoby się życzyć powodzenia Wierbce w Ogręgówce ale chodzą słuchy że nie skorzystają z promocji do wyższej klasy rozgrywkowej.

Potwierdzam

BlacK

Posty: 25

spacer
miechus napisał:

Potwierdzam

A Demsi moze coś powie na ten temat? Bo chyba jest najbardziej wtajemniczony Smile

Soja

Posty: 330

spacer
Jeśli to prawda i Ospel rezygnuję z promocji do okręgówki to rodzi się pytanie kto w ich miejsce ? Wg mnie albo utrzymają Niedźwiedź lub tak jak Olkusz w okręgówce dokoptują drużynę z najlepszym współczynnikiem. Szkoda trochę , że Wierbka nie próbuje bo na awans w tym sezonie jak najbardziej zasłużyli, ale z drugiej strony mierzą siły na zamiary chyba i może to jest mądre posunięcie.

muscleBoy

Dołączył: 03 Paź 2021
Posty: 27

spacer
Jeżeli wierbka zostanie to nikt nie spada z A klasy i z okręgówki takze z danej grupy

demsi

Posty: 361

spacer
Mogę potwierdzić że rezygnujemy z awansu. Każdy wie jak jest w lidze wyżej i jak pisze Soja trzeba mierzyć siły na zamiary.

BlacK

Posty: 25

spacer
demsi napisał:

No to ciekawe jak do tego podejdzie OZPN bo zeby zmniejszyc lige trzeba by spuscic 2 druzyny teraz. Ale tak jak pisal Zubert pewnie dowiemy sie przed startem rozgrywek.

darom69

Dołączył: 28 Cze 2018
Posty: 26

spacer
Regulamin rozgrywek $19 p12a:
a. W sytuacji, gdy z danej ligi/klasy regulaminowy awans przysługuje 2 klubom i jeden z nich zrezygnuje z awansu, to awans uzyskuje klub, który zajął trzecie miejsce.

darom69

Posty: 26

spacer
I jeszcze jedna ciekawostka. Po wycofaniu się Węgrzc i Wisły II w piątych ligach brakuje jednej drużyny. Zawsze awansował zespół z najlepszym współczynnikiem że wszystkich lig, a tu najlepszy jest Olkusz. Niestety w regulaminie rozgrywek nie przewidziano takiej sytuacji i decyzję pewnie podejmie ZPN Kraków.

Żubert

Posty: 837

spacer
darom69 napisał:

Pytanie czy z ligi w sensie poziomu ligi czy danej ligi ?
Bo lig na tym poziomie jest kilka, zadecydują zapewne współczynniki i "współczynniki" Cool

Piliczanin

Dołączył: 01 Wrz 2019
Posty: 53

spacer
A tu rodzi się ciekawa sytuacja z awansem , bo regulamin mówi , że jeżeli drużyna się zrzeka z miejsca premiowanego awansem to wchodzi 3 dalej już nie . A tu Wierbka rozdaje karty ( pamiętny sezon z Przybyslawicami🤔 ). I tak Wierbka się zrzeka , Prądnik jest 3 i też nie chce , 4 Pogoń , Wierbka gra w ostatniej kolejce z Pradnikiem ( pewnie wygra ) i co Miechów ma tylko 3 pkt straty , wygrywając ostatni mecz przeskoczyłby na miejsce premiowane awansem ( Miechów trenuje były trener Prądnika ) . Za dużo tych przypadków 🙃

Td04

Dołączył: 03 Wrz 2021
Posty: 27

spacer
A z tego co wróbelki cwierkaja to ma się reaktywować drużyna zlozona z obecnych (byłych) zawodników pogoni Wink